Uluslararası Arıcılık Kongresi, İstanbul´da Yapılacak

19.09.2017 16:10:31 tarihinde eklendi, 337 kez okundu
45. Apimondia Uluslararası Arıcılık Kongresi, 29 Eylül-4 Ekim arasında İstanbul´da yapılacak.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından düzenlenen kongre, 100 ülkeden bilim insanı, sektör temsilcileri ve bal üreticilerini buluşturacak.

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek kongrede, apiterapi, arı üretimindeki son teknoloji, dünya genelinde bal arılarındaki azalmanın nedenleri ve arı hastalıkları gibi konular bilimsel çalışmalarla masaya yatırılacak.

Beykozlu arıcılar, yurt içi ve yurt dışından 15 bin ziyaretçi sayısına ulaşması beklenen kongrede, ilçenin marka değeri kestane balını ve özelliklerini tanıtacak.

Beykoz Belediyesi'nin ilçedeki arıcılığı geliştirmek, doğal ve kaliteli bal üretimini artırmak amacıyla her yıl düzenlediği "9.Geleneksel Beykoz Bal Festivali" de bu yıl kongre kapsamında kutlanacak. "Bal Yeme", "Bal Güzeli" ve "En Lezzetli Bal Tatlısı" gibi renkli yarışmaların yapılacağı etkinlikte "En Kaliteli Bal Ödülü" de sahiplerini bulacak.

Kongrenin Beykoz ayağında yer alan teknik tura katılacak bilim insanları ilçedeki örnek bir arı çiftliğini ziyaret ederek, doğal bitki örtüsü ve bal üretimi çalışmalarını yerinde inceleyecek. Bilim insanları daha sonra Bal Festivali'ne katılacak.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS