Üretimi Yapılacak Şoförsüz Araçların Üretim Firması Belli Oldu

15.09.2017 16:48:44 tarihinde eklendi, 352 kez okundu
Araç piyasasının en önemli ve en eski firmalarından olan General Motors yaptığı anlaşmalar sayesinde, piyasada adından söz ettirmeyi başarıyor. Firma yaptığı en son açıklamada tasarım sürecinde olan Cruise Anywhere tasarım sürecini bitirdiğini ve artık üretime geçileceğini açıkladı.

Şoförsüz Araba Nedir?
Gelişen teknolojik şartlar ile birlikte son dönemlerde araba donanımlarında çok farklı donanımlar çıkmaya başlamıştır. Otomatik yanan farlar, otomatik çalışan silecekler, adaptif hız sabitleyici gibi birçok teknolojik donanımlar çıkmıştı. Şu anda yapılan yeni teknoloji ile araçların gprs aracılığıyla ya da kızılötesi ışıklarla, şoförsüz olarak yollarda kullanılması anlamına gelmektedir. Bu araçlar üretilmeye başlansa da, üretilen bu araçları her ülke hemen kullanıma alamayacaktır. Bunun sebebi ise şoförsüz çalışan aracın diğer yollara nazaran daha farklı sistemlerde kurulmuş yollara ve altyapılar ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır.

Hangi Firmalar Bu Üretimde Yer Almaktadır
Google firması ile başlayan şoförsüz otomobil serüveni birçok teknoloji firmasını heyecanlandırmış ve bu işi yapmak için altyapılarını hazırlamışlardır. Her ne kadar teknoloji firmaları bu işe hevesli olsa da, seri üretim yapabilecek kapasite de fabrikalara sahip olan ve araba sektörüne hakim olan bir firmanın destek vermesi gerekmekteydi. General Motors haricindeki diğer büyük firmalar, yatırımlarını daha farklı araçlarda ve motor seçeneklerinde kullanmaktaydı.

General Motors yaptığı anlaşmalar sayesinde sermayesini, akıllı araçlara yatırmış ve araçların üretiminde, Cruise Automation firması ile ortak olarak çalışmaya başlamışlardır. Aracın her teknik detayının hazır olduğunu belirten firma yetkilileri, araç birçok test aşamasından başarıyla geçerek seri üretime hazır hale gelmiştir dedi. Bunun yanında yaptığı açıklamalarda ise, henüz bu araçları yollara koymanın tam olarak güvenli olmadığını ilerleyen yıllarda daha farklı yollar yapılara bu araçların tam güvenli şekilde sürüşe çıkacağını belirtti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS