Garanti´den "Yeşil Mortgage" kredisini yaygınlaştıracak yeni anlaşma

23.07.2017 16:53:13 tarihinde eklendi, 490 kez okundu
Garanti Bankası ile EBRD arasında İTMK programı kapsamında, 75 milyon avro karşılığında yaklaşık 300 milyon TL tutarında finansman temini için 5 yıl vadeli sözleşme imzalandı.

Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile İpotek Teminatlı Menkul Kıymet İhracı (İTMK) programı kapsamında, 75 milyon avro karşılığında yaklaşık 300 milyon TL tutarında finansman temini için 5 yıl vadeli sözleşme imzaladı.

Banka açıklamasına göre, Garanti, EBRD ile TL cinsinden gerçekleştirdiği ilk işlem olan finansman sayesinde, "Yeşil Mortgage" kredilerinin yaygınlaşmasını ve çevre dostu binalarla gelecek nesillerin korunmasını amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün, şunları kaydetti:

"Garanti Bankası olarak, enerji verimliliği yüksek binaları kapsayan çevre dostu projelerin finansmanına yönelik Yeşil Mortgage kredisine büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz ay IFC ile Türkiye'de ilk kez konut ipoteğine dayalı, Yeşil Mortgage kullanılarak inşa edilecek projeleri destekleyen bir anlaşma gerçekleştirdik. Ardından EBRD'den 75 milyon avro karşılığında TL cinsinden fon sağlayacak anlaşmaya imza attık. Yeni finansmanla, sürdürülebilir şehirlerin gelişmesi için çevre dostu binaların sayısının artmasına katkıda bulunacağız. EBRD'yle yaptığımız İTMK ihracı, Garanti ve Türkiye'nin uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrarı da pekiştirdi."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS