Katar, abluka uygulayan ülkelere dava açacak

09.07.2017 18:18:03 tarihinde eklendi, 403 kez okundu
Katarlı başsavcı, Doha’nın abluka uygulayan ülkelere dava açacağını söyledi.

Bazı Arap ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesmesinin ardından başlayan Katar krizi devam ediyor. Katar Başsavcısı Ali Bin Fettais el Marri yaptığı açıklamada, Doha yönetiminin Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır tarafından uygulanan abluka nedeniyle ortaya çıkan zarar için yasal yollara başvuracağını söyledi. Diplomatik ilişkileri kesen ülkelerden tazminat alınabilmesi için bir komite oluşturulduğunu ifade eden Marri, komitenin tazminat noktasında yerel ve uluslararası mekanizmaların kullanılacağını dile getirdi.

Komitede Katar Başsavcısının yanı sıra adalet ve dışişleri bakanları da yer alıyor. Komitenin, Katar karşıtı önlemlerden etkilenen tüm davaları kabul etmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz ay 4 Arap ülkesi terörü destekledikleri gerekçesiyle Katar ile diplomatik ilişkileri kesme kararı almıştı. Söz konusu ülkeler 22 Haziran’da Doha merkezli Al Jazeera’nın de kapatılmasını içeren 13 maddelik bir talep listesi göndermişti. Terörü desteklemediklerini savunan Katar ise, “gerçek dışı” olarak tanımladığı talepler listesini reddetmişti. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS