2016 Türkiye´nin Süpermarkaları Ödülleri sahiplerini buldu

07.12.2017 16:29:29 tarihinde eklendi, 760 kez okundu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen ‘İTAKSİ’ uygulamasının detaylarını açıkladı. Basın toplantısında taksicilerin uygulamaya ilk iki ay ücretsiz dahil olabileceğini söyleyen Başkan Uysal, ‘‘Sistem işlemeye başlamadan 4 bin taksimiz uygulamaya kayıt oldu’’ dedi.

Superbarands tarafından İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen organizasyonla 2016 Türkiye'nin Süpermarkaları Ödülleri sahiplerine verildi. Törende 30 marka ödüle layık görüldü. Ödül töreninin sunumunu yapan Ali Poyrazoğlu, tören öncesinde yaptığı ''marka olmak ve efsaneleri'' konuşmasıyla geceye renk kattı. Yaklaşık 25 yıldır çalışmalarını sürdüren İngiltere merkezli Superbrands International, faaliyet gösterdiği 89 ülkede, markalaşma konusunda bağımsız bir otorite olduğu belirtildi. Süpermarka seçiminde şirketlerin büyüklüğü yanı sıra, teknolojisi, yatırımları, işgücü kalitesi, üreticiliği, markalaşmaya yaptığı yatırım ve marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyma ve vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterlerin göz önüne alındığı ifade edildi.

''Ödülleri belirlerken kriterlerimiz oldukça zor''

Etkinlik hakkında bilgi veren Superbrands Türkiye Temsilcisi Dilek Koç, ''Bu etkinlikle 12'nci yılımızı kutluyoruz. İki yılda bir gerçekleştirdiğimiz törenin bu sene altıncısı düzenliyoruz. Superbrands olan 30 markamıza ödüllerini takdim ettik. Keyifli bir gece oldu. Ödülleri belirlerken kriterlerimiz oldukça zor. Önce bir seçici kurul oluşturuyoruz. Dört bin civarında markadan bin markaya düşürdüğümüz marka listesini, seçici kurulumuza veriyoruz. Seçici kurulumuz oylamasının ardından ilk 300'de kalan markalar, Nielsen tarafından halk oylamasına sunuluyor. Nielsen; İzmir, İstanbul ve Ankara illerinde bütün 'SES' gruplarında yaptığı araştırma sonucunda tüketici puanlarından oluşan listede 181 marka, Türkiye'nin Süpermarkaları olmaya hak kazandı. 181 markadan 30’u bu gece burada bulundu ve onlara ödüllerini verdik'' dedi.

''Markaların, markalaşmaya büyük özen göstermesi gerekiyor''

Markalaşmanın önemine değinen Koç, ''Bütün markalarımız, markanın ne kadar önemli olduğunu ve marka sürdürebilirliğinin ne kadar kıymetli bir değer olduğunun farkında. Hangi pazarda olursa olsun marka olmadığınız takdirde; bir değer üretmeniz, gelir üretmeniz, malınızı satmanız ve tüketici nezdinde bir değer bulmanız mümkün değil. O bakımdan bütün markaların, markalaşmaya büyük özen göstermesi gerekiyor. Marka gelecekleri, şirket gelecekleri ve devamlılık için bu şart'' şeklinde konuştu.

 

Ödül alan markalardan Renault-Mais'in CEO'su Dr. İzzet Berk Çağdaş, ''Ekibim adına teşekkür ediyorum. Marka olmak başlı başına bir olgu. Marka olmak; teknoloji, müşteri, iş ortaklığı, çalışan içeriyor. Bir ihtiyaca cevap verebilmeniz ve onda bir tatmin oluşturmanız gerekiyor. Marka olabilmek için birçok parametreyi bir araya getirmeniz gerekiyor. Marka olabilmenin olmazsa olmaz koşulları var. İhtiyacını karşıladığınız müşteri kitlesinin mutluluğunu tatmin etmede en ön planda olacaksınız. İş ortaklarınızın devamlı ve sürdürülebilir başarıyı elde etmesini sağlayacaksınız. Çalışanlarınızı tatmin edeceksiniz. Çalışanlarınızın, mutlu çalışanlar olarak şirketinize gidip gelmesini sağlayacaksınız. Ancak bu şekilde bir markayı marka haline getirebiliyorsunuz. Biz buna önem veriyoruz'' diye konuştu.

Ödül alan markalardan olan TOKİ'nin Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, ''Toplu Konut İdaresi adına bu törene katıldık. Bu ödül bize layık görülmüş. TOKİ olarak 2014 yılından günümüze kadar yatay mimari konseptinde konutlarımızı inşa etmeye başladık. Bu halk arasında övgüye layık görüldü. TOKİ, son yıllarda az katlı binalar ile mahalle konsepti ile inşaatlara başlamış bulunmakta ve 120 bin konut inşa ettik. Bu konutların bir kısmı bitti, vatandaşlarımız yerleşti ve yaşamaya başladılar. Bu nedenle halkın teveccühü ile karşılaşmış bulunmaktayız'' ifadelerini kullandı.

2016 Türkiye'nin Süpermarkaları Ödülü'nü alan markalar şöyle:

Akbank, Arzum, Atasay, Atasun Optik, AXA Sigorta, Dalin, Denizbank, Doğtaş, GittiGidiyor, Karaca, Kelebek, Kiğılı, Kurukahveci Mehmet Efendi, NG Kütahya Seramik, Opet, Pegasus, Pınar, QNB Finansbank, Renault, sahibinden.com, Sarelle, Selpak, Sinpaş, TAÇ, Tadım, TOKİ, Vileda, Yapı Kredi, Yataş, Yudum. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS