Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı yarın açılıyor

07.11.2017 15:46:28 tarihinde eklendi, 435 kez okundu
11.Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı yarın açılıyor.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş Genel Müdürü Cihat Alagöz, düzenlediği basın toplantısında, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8-12 Kasım arasında gerçekleştirilecek fuara, 9 ülkeden 250 firmanın katılacağını söyledi. Alagöz, "Geniş ürün yelpazesinde açtığımız fuarlarımızda ziyaretçilerimiz, modern tarım ve bahçeciliğin ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojiye ulaşırken aynı zamanda yeni teknoloji ürünlerini de yakından takip etme imkanı buluyor ve her geçen yıl büyük ivme kazanıyoruz" dedi.

Fuarda, İran, Azerbaycan, Filistin, İsrail, Kıbrıs, Gürcistan, Makedonya, Ukrayna ve Bosna Hersek’ten alım heyetlerini misafir edeceklerini belirten Alagöz, "Tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün ağı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ile ziyaretçilerin beğenisine sunularak üretici ile son kullanıcıyı bir araya getirmeyi planlıyoruz. Adana gelişimini tarım ürünlerinden ve tarıma dayalı sanayiden sağlıyor. Adana pek çok ilden farklı olarak yüz ölçümünün yüzde 38’i ile tarım yapmaya müsait. Mevsim şartlarının da elverişli olması nedeniyle Adana, "tarımın başkenti" olarak anılıyor. Tarım sektörünün lokomotif kentlerinden biri olan Adana’da düzenlenen Uluslararası Tarım ve Sera Fuarları bölgede büyük bir ses getiriyor" diye konuştu.

Ürün çeşidi bakımından Türkiye’nin en zengin bölgelerinin başında Çukurova’nın geldiğini belirten Alagöz, şöyle devam etti:

"Çukurova’nın bereketli topraklarında büyüyerek gelişen bu proje, aynı zamanda uluslararası etkinliği olma özelliği taşıyarak katılımcıların ve ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz yıl 175 bini aşkın ziyaretçi ağırladık. Bu yıl hedefimiz 200 binin üzerinde misafirimizi ağırlamak ve onlara ürünlerimizi sunmak. Çünkü biz bu etkinliğe 1-2 ay öncesinden başlamadık 1 yıl boyunca aralıksız yurt içinde ve yurt dışında tanıtım faaliyetlerinde bulunduk. Geçtiğimiz yıl 69 ilden ziyaretçilerimiz vardı bu sene tüm Türkiye’den ziyaretçi bekliyoruz."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS